Przejdź do zawartości Przejdź do Menu głównego Go to English version Przejdź do Stopki strony

Zarządzanie domeną

Jeżeli jesteś abonentem domeny, to od ciebie zależy, co się z nią dzieje, np.: na jakie serwery jest delegowana, kto jest jej rejestratorem. Wszelkie czynności związane z zarządzaniem domeną wykonujesz za pośrednictwem wybranego przez ciebie rejestratora.

Czynności dotyczące domeny, które może wykonać abonent:

  • zmiana delegacji domeny
  • aktualizacja danych abonenta
  • zmiana abonenta domeny
  • rezygnacja z domeny
  • transfer obsługi domeny
  • wniesienie opłaty za odnowienie domeny

Wskazane wyżej czynności wykonujesz zgodnie z procedurami określonymi przez rejestratora domeny. Wszelkie pytania dotyczące procedur kieruj bezpośrednio do niego. Rejestrator udzieli ci szczegółowych informacji i pomoże w razie problemów.

Jeżeli uznasz, że procedury rejestratora są niezgodne z Regulaminem nazw domeny .pl i/lub naruszają prawa abonenta, zgłoś to do NASK. Więcej informacji o prawach abonenta znajdziesz na tej stronie.

Pamiętaj o tym, że jeżeli nie jesteś zadowolony z usług danego rejestratora, możesz go zmienić i przenieść obsługę domeny do innego. Jako abonent domeny masz do tego prawo. Więcej informacji na temat transferów obsługi domeny znajdziesz na tej stronie.

Aktualne dane abonenta i rejestratora sprawdź w bazie WHOIS

Transfer z viNASK

W przypadku, gdy współpraca pomiędzy NASK a rejestratorem zostanie zakończona, w bazie WHOIS w polu rejestrator będzie widniał viNASK przy domenach dotychczas przez niego obsługiwanych.

Jeżeli taka sytuacja dotyczy twojej domeny, powinieneś niezwłocznie przenieść jej obsługę do innego rejestratora. Jeżeli nie masz kodu authinfo, skorzystaj z procedury transferu z viNASK. Szczegółowy opis procedury znajdziesz na tej stronie.