Przejdź do zawartości Przejdź do Menu głównego Go to English version Przejdź do Stopki strony

Opcje

Co to jest opcja na rejestrację domeny?

To nic innego, jak zapewnienie sobie pierwszeństwa do rejestracji domeny, po jej zwolnieniu przez obecnego abonenta. Na daną domenę może być wykupiona tylko jedna opcja. Usługę opcji możesz wykupić za pośrednictwem rejestratorów, którzy przystąpili do Programu Partnerskiego NASK (oznaczonych na liście rejestratorów znaczkiem OPCJA). Umowa zawierana jest na trzy lata i może być odnawiana na kolejne trzyletnie okresy.

WAŻNE!

Pamiętaj, że wykupienie opcji nie daje ci gwarancji, że zarejestrujesz domenę. Daje ci gwarancję, że będziesz pierwszy w kolejce do rejestracji domeny w trakcie trwania usługi (3 lata), o ile umowa z dotychczasowym jej abonentem zostanie w tym czasie rozwiązana. Szczegółowe warunki dotyczące usługi opcji znajdziesz w Regulaminie opcji na rejestrację nazwy domeny. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią.

Jak wykupić usługę opcji?

Wszelkie pytania dotyczące opłat i procedury wykupienia usługi opcji kieruj bezpośrednio do rejestratorów (oznaczonych na liście rejestratorów znaczkiem OPCJA), którzy chętnie przedstawią ci swoją ofertę.

Gdzie sprawdzić, czy już została wykupiona opcja na domenę?

Informacje o tym, czy została wykupiona opcja na domenę, znajdziesz w bazie whois na stronie www.dns.pl.

Kto wykupił opcję?

Jeżeli chcesz wiedzieć, kto wykupił usługę opcji, wyślij do NASK pisemny wniosek o udostępnienie takich danych. Pamiętaj, że dane uzyskującego opcję mogą być udostępnione wyłącznie zgodnie z przepisami o ochronie danych osobowych, więc twój wniosek musi spełniać warunki określone w ustawie o ochronie danych osobowych.
Adres do doręczenia wniosku: NASK, ul. Kolska 12, 01-045 Warszawa.

Czy można przenieść obsługę opcji do innego rejestratora?

Tak, zgodnie z procedurą rejestratora twojej opcji. Proces ten przebiega podobnie do transferu obsługi domeny, o którym więcej przeczytasz na tej stronie.