Przejdź do zawartości Przejdź do Menu głównego Go to English version Przejdź do Stopki strony

Rozwiązanie porozumienia z rejestratorem Fachowcy.pl Ventures S.A.

Informujemy, że NASK w trybie natychmiastowym rozwiązał porozumienie z rejestratorem Fachowcy.pl Ventures S.A., dotyczące współpracy w zakresie obsługi domen internetowych. Powodem rozwiązania umowy było naruszenie przez rejestratora zobowiązań wynikających z porozumienia.

Abonenci, którzy byli obsługiwani przez Fachowcy.pl Ventures S.A., powinni niezwłocznie wybrać nowego rejestratora i przenieść obsługę nazwy domeny .pl. Obsługę można przenieść wyłącznie do tych rejestratorów, którzy zadeklarowali chęć przyjmowania transferów z viNASK, na liście rejestratorów oznaczeni są oni niebieską strzałką.

Przeniesienie obsługi

Jeśli abonent dysponuje kodem authinfo do nazwy domeny, powinien przekazać go wybranemu rejestratorowi. W przypadku nieposiadania kodu authinfo lub gdy nie jest aktywny adres e-mail abonenta figurujący w Rejestrze, powinien postępować zgodnie z instrukcją transferu z viNASK. We wniosku należy podać działający adres e-mail. Korespondencję z NASK dotyczącą transferu należy opatrzyć dopiskiem "ROZWIĄZANIE".

Przeniesienie obsługi powinno nastąpić do końca okresu, na jaki domena została opłacona. Domena, której obsługa nie zostanie przeniesiona, przestanie działać z końcem jej okresu rozliczeniowego. Przejdzie ona wówczas w stan BLOCKED (w bazie WHOIS opisany jako „po zakończeniu okresu rozliczeniowego”), w którym będzie przebywać 30 dni. W tym czasie abonent będzie jeszcze mógł przenieść obsługę domeny i odnowić ją na kolejny okres rozliczeniowy. Przy braku odnowienia, po upływie wspomnianych wyżej 30 dni, umowa zostanie rozwiązana, a domena uwolniona do puli domen wolnych.

Uwaga! W trosce o dobro abonentów, których domeny w momencie rozwiązania porozumienia przebywały w stanie BLOCKED (tj. po zakończeniu okresu rozliczeniowego), NASK wyznaczył na przeniesienie ich obsługi 30 dni od daty rozwiązania porozumienia (tj. od 2020.06.05). Aktualną datę wygaśnięcia domeny można sprawdzić w bazie WHOIS.

Niniejsza informacja nie dotyczy innych usług świadczonych przez rejestratora Fachowcy.pl Ventures S.A. (np.: hosting, kolokacja, obsługa stron internetowych, serwerów pocztowych) ani nazw zarejestrowanych w domenach innych niż ".pl". W tych sprawach należy kontaktować się bezpośrednio z rejestratorem.

W przypadku pytań, prosimy o kontakt z naszym Centrum Obsługi Klienta (tel. +48 22 380 83 00, e-mail: info@dns.pl).