Przejdź do zawartości Przejdź do Menu głównego Go to English version Przejdź do Stopki strony

Co słychać w Internecie? Zapraszamy do słuchania podcastu NASK

"Internetowe rozmowy” - podcast NASK

Co się dzieje z komputerem, kiedy przypadkowo złapie wirusa? Skąd osoba niewidoma wie, co jest na zdjęciu w portalu informacyjnym? Jak polska domena internetowa wypada na tle innych „końcówek po kropce”? Pytamy, a eksperci NASK odpowiadają. Zapraszamy do słuchania podcastu „Internetowe rozmowy”.

„Internetowe rozmowy” to propozycja dla osób, które chciałyby wiedzieć więcej o tym, jak żyć w cyfrowym świecie, ale wstydzą się zapytać, albo nie wiedzą, do kogo się zwrócić.

Dostępny jest już pierwszy odcinek podcastu: „O złodziejach”, którego gościem jest Przemek Jaroszewski, szef zespołu CERT Polska, działającego w NASK i obsługującego incydenty związane z bezpieczeństwem komputerowym. Ekspert wyjaśnia jak to jest, że w internecie okradają nas ludzie, którzy nie znają się na komputerach. Wspomina zmarłych książąt z Afryki i rumuńskie „Hackerville”. Przypomina, że nabrać daje się najczęściej ten, kto sam się oszukuje.
Podcastu można posłuchać na kilku popularnych platformach: Google Podcasts, Spotify, AnchorBreaker, RadioPublic, Pocket Casts

Następne odcinki opublikujemy już wkrótce. Przedstawimy w nich kolejne internetowe ciekawostki, a być może nawet sensacje!